Aj zdravie sa potrebuje zregenerovať

Naše zdravie je ohrozené z každej strany. Váš zdravotný stav sa určite neskomplikuje len preto, lebo ste možno prišli do styku s chorými jedincami alebo nakazenými predmetmi. Za mnoho problémov si môžeme aj sami, a to placuca zenav dôsledku nesprávneho životného štýlu. Jeme nezdravo a nepravidelne, pijeme kadečo, len nie vodu, sme závislí od fajčenia a vdychujeme množstvo smogu.

To všetko má za následok spomaľovanie metabolizmu, problémy trávenia, zmeny pokožky a obmedzovanie činnosti orgánov. Je to hlavne preto, že nie všetky škodliviny sa nám podarí dostať von z tela. To, čo sa v ňom usadí, začína postupne robiť šarapatu. Pokiaľ ste sa ešte nedávno cítili fit, ale z ničoho nič ste stále unavení, malátni, bledí, problém môže byť v jednej veci. Vo vašom organizme sa nahromadilo množstvo toxínov a teraz ich musíte dať von, čomu hovoríme detoxikácia alebo aj prečistenie. Prinavráti sa vám tým nielen energia, ale aj nálada, krása a zdravie.

V ohrození toxínov sú aj mladší, aj starší

Mladí ľudia si myslia, že o zdravie sa nemusia starať, veď ich orgány ešte fungujú tak ako majú. Ak sa ale nad týmto tvrdením nezamyslia, čoskoro môžu prísť na to, že sa mýlili a prvé zdravotné problémy sa môžu dostaviť veľmi skoro. Hlavne starší ľudia si uvedomujú, že v mladosti nemuseli byť takí pochabí. Našťastie, na detoxikáciu nie je nikdy neskoro. Veľkú úlohu v zlepšení zdravia zohráva práve táto očista tela. Tá na základe niekoľkotýždňového režimu vyplaví z tela usadené toxíny a prinavráti vám vitalitu. Môžete pociťovať zlepšenie stavu pokožky, trávenia, dýchania, nálady. Upraví sa vám váha, vysoký tlak a dokonca aj niektoré bolesti.

Vaše telo možno bude brať v prvých dňoch detoxikáciu tragicky. No tu si povedzte, že to robíte hlavne pre seba a svoje zdravie. Podstatou je vylúčiť všetko, čo by mohlo byť pôvodcom usadzovania toxínov. Určite do toho patria sladkosti, mastné, vyprážané a presolené jedlá, biele pečivo, fastfoody, jedlá zo sáčku či iné jedlá s dlhodobou spotrebou. Rovnako sú v zozname sladené bublinkové vody, pitie alkoholu a fajčenie. Ak chcete mať istotu, že s detoxikáciou sa vaše zdravie zregeneruje čo najviac, všetky tieto zložky je potrebné vylúčiť.

Konzumovať ale môžete napr. celozrnné pečivo alebo jedlá z celozrnnej múky, ovocie, zeleninu atď. Nezabudnite na pitie vody. Tabletky na detoxikáciu, o ktorých ste možno počuli, nenesú celý úspech, aj keď vám v očiste môžu veľmi napomôcť. Hlavným bude to, čo zjete a čo naopak nezjete. Pravidlom je piť vodu, jesť pravidelne, zdravo a pestro. Pokojne si môžete dopriať aj koláče, ale len z prírodných zložiek a celozrnnej múky. Pochopiteľne bez zaťažujúceho cukru. Po dvoch týždňoch kúry si skoro ihneď všimnete zmeny.

Komplikované schudnutie

Možno si uvedomujete, že vaša váha nie je presne taká, aká by mala byť. To zaťažuje nielen vašu psychickú stránku, ale aj zdravie. Vyššia váha totiž negatívne vplýva na kĺby, srdce a cievny systém, spôsobuje vysoké tlak, vyvoláva bolesť chrbta a krížov a tlačí na orgány. Možno ste sa už niekoľkokrát pokúšali docieliť vašu vysnívanú váhu, no nie vždy úspešne. Príčinou mohlo byť to, že ste na to išli nesprávne. V prvom rade sa je potrebné zbaviť toxínov, ktoré bránia v spaľovaní tukov. To docielite detoxikáciou, zdravou stravou, podpornými tabletkami a pohybom. Už po pár týždňoch si budete môcť všimnúť veľké zmeny a úbytok na váhe.

Ak už kúru končíte, v chudnutí môžete aj naďalej pokračovať. Stravu sa snažte udržať, pridajte pohyb a rešpektujte pitný režim.  V niektorých chvíľach to určite nebude ľahké. Z času na čas si môžete dopriať nejaký ten hriech v podobe koláčika, no nie príliš často. Na internete, v obchodoch či v lekárňach si môžete zakúpiť tabletky, nápoje či sirupy na chudnutie, známe aj ako spaľovače na odburávanie tukov.

Krajší a zdravší bez fajčenia

Určite si každý fajčiar uvedomuje, čo znamená každá vyfajčená cigareta. Nanešťastie závislosť je v mnohých prípadoch silnejšia ako pud sebazáchovy a prežitia. Fajčením si do istej miery ničíte život a samozrejme aj zdravie. A aj zdravie tých okolo vás. Netvrdíme, že prestať fajčiť je ľahké, ale získať tým môžete skutočne veľmi veľa. Nielen spokojnosť vašej rodiny, ale aj prečistenie organizmu, získanie nových síl, zdravia, a tým aj dlhší život. Ako pri vyššie uvedených problémoch, tak aj v tomto prípade si môžete zakúpiť rôzne podporné látky. Prestať fajčiť sa vám možno podarí pomocou náplasti, kvapiek, tabletiek alebo sirupov, ktoré môžu vaše pocity oklamať. Obsahujú totiž látky, ktoré vás zbavujú potreby po cigarete.

Vysoký tlak ovplyvňuje všetko

Nepríjemným problémom, týkajúci sa činnosti srdca a krvného obehu je aj zvýšený krvný tlak, ktorý so sebou prináša mnoho iných komplikácii.  Známy je taktiež ako hypertenzia. Táto muz s bolestou hlavydiagnóza vám môže brániť vo vykonávaní rôznych športov či iných aktivít, ktoré ste možno obľubovali. Lieči sa buď tabletkami od lekára alebo potom prírodným cestami. Vysoký tlak veľmi ovplyvňuje aj psychické rozpoloženie, nadváha, alkohol, fajčenie a samozrejme aj niektoré jedlá. Príležitostne ho môžete znížiť pomocou špeciálnych tabletiek alebo kvapiek, ktoré zvyknú účinkovať skoro okamžite. Prírodné kvapky môžu slúžiť aj ako podporná liečba chronického vysokého tlaku, na ktorý sa už liečite odbornou, teda lekárskou cestou.

Na bolesť chrbta a krížov sú najlepšie natierateľné zmesi

Vyššie uvedené neduhy a problémy môžu byť príčinou aj niektorých bolestí, ktoré pociťujete. Najčastejšie ide o bolesť chrbta, krížov a seknutie v danej oblasti, ktorej sa môžete zbaviť hlavne odstránením príčiny, prípadne jej príznaky odstrániť pomocou gélu, krému a mastí. Tie vmasírujete priamo na boľavé miesto, čo zaručí rýchlu reakciu a uvoľnenie bôľu. V lekárňach si môžete zakúpiť aj tabletky, tie však zaberajú dlhšie a väčšinou nie sú až tak účinné ako gél, krém alebo masť. Ak ale vaše bolesti pretrvávajú, odporúčame vám navštíviť lekára, pretože problém môže byť aj iného charakteru.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *