Prečistenie organizmu prospeje každému

V posledných dňoch sa cítite viac unavený ako obvykle, hoci k tomu nie je žiaden vážny resp. opodstatnený dôvod? Tak v tom prípade sa môže vo vašom tele odohrávať jeden z veľmi častých javov. Tým javom je zamorenie organizmu tapajuca ruka v moritoxínmi, ktoré vám pomôže z tela vyplaviť teoreticky jednoduchý, ale prakticky pomerne náročný úkon, akým je detoxikácia (prečistenie). Povieme si, čo pre vás predstavujú usadené toxíny, čo môžete získať, ak sa ich zbavíte, ale aj samotný spôsob toho, ako ich z tela vyplaviť. Určite v tomto nie ste sami. Nielen na svete, ale aj na Slovensku je množstvo ľudí, ktorí majú tento problém, no nie sú o ňom dostatočne informovaní. Takže nevedia, že vyriešiť ich mnohé zdravotné problémy by mohla obyčajná niekoľkotýždňová detoxikácia  resp. prečistenie organizmu.

Prečo je potrebné detoxikovať a kedy je najlepšie obdobie?

Detox/detoxikačná kúra alebo prečistenie organizmu sú potrebné pre to, aby ste z tela odplavili nausádzané škodliviny. Áno, telo má prirodzenú funkciu čistenia, no pokiaľ je to nad mieru únosnosti, jednotlivé orgány, hlavne pečeň, črevá a pokožka, prestávajú fungovať tak, ako by mali. Ak je s nimi nejaký problém, skoro ihneď to spozorujete, aj keď najprv to nemusíte pripisovať veľkému množstvu toxínov v tele. Máme tendenciu ihneď myslieť na najhoršie, na rôzne rakoviny, nádory atď. Prečistenie organizmu doposiaľ zlepšilo zdravie a vizuálnu stránku skoro každému, kto sa ju rozhodol absolvovať.

Kedy je najlepší čas na detoxikáciu? Jednoznačne vždy vtedy, ak začínate pociťovať nejaké zdravotné problémy a nevysvetliteľnú zvýšenú únavu. Najznámejší je jarný detox, nakoľko zima je obdobie, kedy si veľmi nedávame pozor na zdravý životný štýl a na to, čo jeme. Práve zlé zvolené – nezdravé jedlo a nedostatok pohybu majú na svedomí rýchlejšie usádzanie toxínov a samozrejme aj tukov. K zanášaniu tela prispieva aj znečistený vzduch Našťastie, tie môžete pomocou detoxikácie z vášho organizmu odstrániť pomerne rýchlo. Ideálne by bolo v režime ostať po celý život, no dokonalú očistu tela je potrebné rešpektovať prísny diétny režim minimálne 2-3 týždne.

Príznaky toho, že je vaše telo „skládkou odpadu“

To, čo je detoxikácia organizmu sme si už povedali. No nepovedali sme si, ako sa prejavuje to, že vaše telo je plné toxínov. Tak problémy sa začínajú vo vnútri tela a postupne sa dostávajú až navonok. Celé usadzovanie začína nielen v pľúcach, ale aj v črevách a pečeni. Tie v dôsledku množstva toxínov ich už nie sú schopné triediť a vylučovať. Rovnako prestávajú správne tráviť a telu prepúšťať dôležité, v strave prijaté vitamíny a živiny. Prečistenie organizmu je preto nutné, ak máte nevysvetliteľné problémy s trávením (nafukovanie, plynatosť, hnačky, zápcha, hlučné trávenie…), ste často unavený a rýchlo vyčerpaný, máte depresívne nálady atď.

Postupne sa však ťažkosti vnútorných orgánov a neschopnosť odovzdávať telu prijaté živiny odrazí aj na pokožke. To môže viesť k vysušovaniu alebo masteniu pleti, k tvorbe akné, čiernych bodiek, vyrážok, pleť môže pôsobiť unavene a stratiť farbu. Rovnako sa môžu tvoriť kruhy pod očami. To, že sa vo vašom tele hromadia toxíny ovplyvňuje aj spaľovanie tukov, takže v dôsledku toho môžete nekontrolovateľne priberať. Správne vykonaná detoxikácia alebo prečistenie organizmu by však mala vyriešiť každý tento problém.

Tabletky a iné prípravky na detoxikáciu organizmu

Vo vašom režime a v snahe očistiť vaše telo vám môžu pomôcť rôzne prípravky vyrábané presne za týmto účelom. Obsahujú množstvo vitamínov a iných látok, ktoré z tela odbúravajú škodliviny a tým napomáhajú funkcii jednotlivých orgánov. Nie sú ale produkty ako produkty. V rámci prípravkov na detoxikáciu sú obľúbené tabletky či náplasti. No stretnúť sa môžete aj kvapkami, sirupmi, nápojmi atď.

Ako sa čo najlepšie detoxikovať

Prečistenie organizmu ale najlepšie urobíte tak, ak sa nebudete spoliehať len na tabletky a iné prípravky. Potrebné je byť iniciátorom a nie závislým od rôznych výrobkov, hoci vám môžu vašu snahu urýchliť. Určite netvrdíme, že sú zlé, ale hlavné kroky musíte vykonať vy.

Pre čo najlepšiu a najrýchlejšiu detoxikáciu organizmu je potrebné obmedziť a zmeniť stravovacie návyky. Úplne by ste mali vylúčiť fajčenie a alkohol a rovnako aj miesta, ktoré zvyknú byť zamorené škodlivým fajčiarskym dymom. Čo sa týka jedla, na minimum obmedzte, najlepšie úplne vylúčte mastné výrobky, sladkosti, sladké bublinkaté nápoje. Obmedzte aj solenie. Biele pečivo je taktiež veľkou zlobou.

Na úspešné prečistenie organizmu konzumujte ovocne napojeviac ovocia, zeleniny a vlákniny. Ovocie a zeleninu ale dôkladne umyte, aby sa vám do tela opäť nedostávali rôzne chemické postreky. Najlepšie, ak by ste kupovali od lokálnych dodávateľov, ktorí ich pestujú „na prírodno“. To isté platí aj pri mäse. Najlepšie je biele hydinové. Pri detoxikácii tela je rovnako dôležité nezabúdať na pitný režim. Čistej vody by ste mali denne vypiť aspoň 1,5 l. Pokiaľ vykonávate fyzicky náročnú prácu alebo iné činnosti, tak ešte viac.

Keď už sme pri tom pohybe, tak ten vám môže taktiež výrazne v očiste vášho tela pomôcť. Tým, že si osvojíte pravidelnú aktivitu, hoc aj 30 minút prechádzky denne, viete naštartovať množstvo orgánov a funkcií tela, ktoré vám samozrejme budú len na prospech. Pri dlhšom alebo vytrvalostnom pohybe sa bude váš organizmus detoxikovať rýchlejšie. Pohybom umocníte nielen efekt tabletiek a rôznych iných prípravkov na detoxikáciu, ale aj efekt z vášho zmeneného stravovacieho režimu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *